Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
Ogrzewanie matami grzewczymi
Ogrzewanie matami grzewczymi

Szeroka gama mat grzewczych

Odkryj szeroką gamę wysokiej jakości mat grzewczych podłogowych do Twojego domu lub biznesu firmy energicwave. Nasze maty grzewcze podłogowe to idealne rozwiązanie dla każdego. Nasze maty są przeznaczone do montażu pod różnymi rodzajami podłóg, w tym płytki, kamień lub laminat. Są łatwe w montażu i zapewniają równomierny rozkład ciepła w całej przestrzeni, zapewniając, że podłogi są zawsze ciepłe i miłe.

Energooszczędne maty grzewcze

Nasze maty grzewcze są energooszczędne i przyjazne dla środowiska, zmniejszają Twój ślad węglowy i pozwalają na obniżenie rachunków za energię. Są one też bardzo trwałe, dzięki czemu możesz cieszyć się zaletami podłogowego ogrzewanie przez długie lata. W przypadku energicwave jest to gwarancja 25 lat.

W naszej ofercie znajdziesz szeroką gamę mat grzewczych podłogowych, które zaspokoją każdą potrzebę oraz możliwości budżetowe. Możesz skorzystać z opcji dostępnych zarówno dla małych, jak i dużych przestrzeni. Możesz zainstalować ogrzewanie podłogowe w swojej łazience, kuchni lub całym domu czy mieszkaniu, mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie.

Czy maty grzewcze podłogowe są drogie w eksploatacji?

Maty podłogowe do ogrzewania podłogowego nie są drogie w eksploatacji i można je uznać za bardziej opłacalny system podczas długotrwałej pracy w porównaniu z tradycyjnymi systemami grzewczymi.

Czy warto zainstalować maty grzewcze podłogowe?

Maty świetnie sprawdzają się do ogrzewania podłogowego. Maty o mocy 150W są w stanie ogrzać pomieszczenie bez dodatkowego źródła ciepła. Maty ogrzewania elektrycznego są łatwe w montażu i cieńsze niż tradycyjny mokry podkład. Elektryczne maty grzewcze podłogowe to najprostsza metoda ogrzewania podłogowego. Można je łatwo zainstalować są skuteczne i mieszczą się pod wszystkimi rodzajami podłóg.

Czy maty grzewcze zużywają dużo prądu?

Maty grzejne nie zużywają dużo prądu, jeśli są połączone z programowalnym termostatem, który jest aktywowany i nagrzewa się tylko wtedy, gdy potrzebujesz ciepła.

Co trzeba zrobić zanim kupisz maty grzewcze?

  1. Zmierz długość i szerokość pomieszczenia;
  2. Oblicz całkowitą powierzchnię pokoju w metrach kwadratowych, mnożąc długość i szerokość;
  3. Zmierz wszystkie nieruchome obiekty, takie jak wanny i cokoły, i odejmij je z kroku 2;
  4. Odejmij kolejne 10%, aby pozostawić odstęp wokół krawędzi pokój;
  5. Wybierz najmniejszą matę, która jest najbliższa figurze podanej w kroku 4.

Jeśli np. Twój pokój po kroku 5 ma wymiary 3,60, wybierz matę 3m2.

Czym są elektryczne maty grzewcze podłogowe?

Elektryczne maty grzewcze podłogowe to prosta, ale skuteczna forma ogrzewania, którą można łatwo rozłożyć na miejscu i zainstalować na niej wybraną podłogę. Ta podłoga może być wykonana z ceramiki, płytek, kamienia, winylu lub innych materiałów. Elektryczne maty grzewcze podłogowe podłącza się do źródła prądu, które będzie podgrzeje matę podłogową. Przewody grzejne na matach są rozmieszczone upewnij się, że podłoga i pomieszczenie są równomiernie ogrzewane przez maty. Maty podłogowe są idealnym, wszechstronnym rozwiązaniem ogrzewania podłogowego. System ten można wykorzystać dla dowolnej nieruchomości.

Maty grzejne są lepszym wyborem niż inne systemy ogrzewania podłogowego, dlaczego:

- Wszechstronność – różne systemy ogrzewania podłogowego nadają się do różnych zastosowań ;.

- Łatwa instalacja – maty można po prostu rozwinąć na miejscu, co oznacza

że każdy może sam ułożyć maty i wystarczy elektryk, który podłączy okablowanie za Ciebie.

- Niski profil – Elektryczne maty do ogrzewania podłogowego są bardzo cienkie, mogą być jak grubość zaledwie 4 mm! Oznacza to, że wysokość podłogi nie będzie stanowić problemu. Sczególnie dobre rozwiązanie podczas remontów.

- Tańsza instalacja – dzięki zestawom elektrycznego ogrzewania podłogowego zyskujesz kompletny system ogrzewania podłogowego, dlatego nie musisz za niego dopłacać za dodatkowe elementy. Dodatkowo, ze względu na łatwą instalację, nie musisz płacić za instalację specjaliście innemu niż elektryk.

W elektrycznym systemie ogrzewania podłogowego maty grzewcze są zainstalowane pod podłogą. Taki sposób montażu powoduje, że po podłodze możesz chodzisz boso, na przykład w łazience, ale też całym domu.

Szukasz fachowca, który pomoże Ci w modernizacji Twojego systemu grzewczego?

Jeśli nie posiadasz umiejętności majsterkowania, zalecamy skorzystanie z usług profesjonalnych instalatorów. Będą oni mogli skonsultować się z Państwem co do odpowiedniego wyboru ogrzewanie elektrycznego. Sporządzą plan jak poprowadzone zostanie ogrzewanie elektryczne w pomieszczeniu. Firma energicwave może Państwu zaoferować montaż naszych urządzeń przez certyfikowanych instalatorów. Aby znaleźć lokalnego instalatora, możesz do nas zadzwonić.

W jakiej temperaturze działa elektryczne ogrzewanie podłogowe?

Systemy elektryczne pracują w różnej temperaturze zależy od preferencji może to być około 19–28°C, w zależności od tego jak ciepło je ustawiłeś. Systemy ogrzewania podłogowego są zazwyczaj wyposażone w termostat, który może Ci pomóc kontrolować temperaturę. Elektryczne termostaty grzewcze do ogrzewania podłogowego są zwykle montowane na ścianie w tym samym pomieszczeniu co ogrzewanie podłogowe. Pozwalają dostosować temperaturę ogrzewania podłogowego do preferowanego poziomu, co pomaga zapewnić działanie systemu wydajnie i utrzymuje koszty na niskim poziomie. Będziesz potrzebował osobnego termostatu w każdym pomieszczeniu, w którym znajduje się ogrzewanie podłogowe. Wtedy uzyskasz najlepsze rezultaty co do oszczędności i preferencji.

Rodzaje termostatów

Istnieje kilka różnych typów termostatów, od prostych po wyrafinowane. W niektórych przypadkach możesz wybrać typ termostat dołączony do systemu.

- Termostaty z ręcznym pokrętłem/tradycyjne – to po prostu modele sterowany ręcznie, na przykład poprzez obrót pokrętła.

- Programowalne termostaty – pozwalają Ci wybrać, kiedy chcesz, aby ogrzewanie podłogowe było włączane i wyłączane oraz pozwala na ustawienie dowolnej temperatury w rozłożeniu na pory dnia.

- Inteligentne termostaty – pozwalają zarządzać ogrzewaniem podłogowym na odległość, zazwyczaj za pomocą aplikacji na smartfonie, i mogą mieć bardziej zróżnicowane opcje ustawień. Przydadzą się też, jeśli np. wyjeżdżasz na wakacje i zdajesz sobie sprawę, że zapomniałeś wyłączyć system ogrzewania.

Większość osób, które posiadają elektryczne ogrzewanie podłogowe, miało go tylko w jednym pomieszczeniu, najczęściej jest to łazienka, na drugim miejscu znajduje się kuchnia. Jednak coraz większa ilość osób decyduje się na zainstalowanie tego typu ogrzewana w całym domu. System ogrzewania energicwave jest coraz bardziej popularny.

Ile kosztuje instalacja i eksploatacja elektrycznego ogrzewania podłogowego?

Elektryczne ogrzewanie podłogowe jest generalnie tańsze w montażu niż wodne ogrzewanie podłogowe ponieważ instalacja jest mniej inwazyjna, zwłaszcza jeśli dom czy mieszkanie podlega modernizacji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl